Ułatwienia dostępu

KOHA, EBSCO

Share this post

Sprawdźcie, jak korzystać z zasobów bibliotecznych WSB

1) Do dyspozycji studentów jest nowe oprogramowanie biblioteczne KOHA umożliwiające przeglądanie księgozbioru naszej Biblioteki oraz korzystanie z innych funkcji programu w trybie online. Link do katalogu OPAC: http://katalog.wsb.gorzow.pl  Jeżeli nie macie jeszcze danych dostępowych do KOHA, zgłoście się w sobotę zjazdową do Biblioteki WSB.
2) Studenci studiów I i II stopnia oraz wykładowcy naszej Uczelni mogą również korzystać z baz EBSCO dostępnych na platformie EBSCOhost http://search.ebscohost.com – z każdego miejsca (nie tylko w budynku WSB), również z komputerów domowych i urządzeń mobilnych. Dostęp został wysłany do wszystkich w eDziekanacie.

Z uwagi na to, że Biblioteka jest czynna w soboty zjazdowe, czytelnicy mogą mailowo rezerwować książki do wypożyczenia oraz przedłużać terminy zwrotu książek: biblioteka@wsb.gorzow.pl W maju studenci WSB otrzymają dane dostępowe do oprogramowania KOHA.

Zakup oprogramowania bibliotecznego KOHA został zrealizowany w ramach projektu „Wyższa Szkoła Biznesu – uczelnia przyjazna i dostępna” finansowanego ze środków Funduszy Europejskich Wiedza Edukacja Rozwój.