Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Biuro Karier

Trwają warsztaty z Doradcą Zawodowym

W ramach projektu „Gospodarka Przestrzenna - Kierunek z Wizją” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki odbywają się warsztaty ułatwiające „wejście” na rynek pracy.

więcej ...

Biuro Karier nieczynne

Informuję, że w okresie od 30.04.2012 do 06.05.2012 Biuro Karier jest nieczynne.

Warsztaty z doradcą zawodowym

Dzięki realizacji projektu unijnego "Gospodarka Przestrzenna - kierunek z wizją", w grudniu 2011 Biuro Karier dla studentów I stopnia organizuje bezpłatne czterogodzinne warsztaty z doradcą zawodowym, których celem jest wstęp do indywidualnych spotkań (IPD).

więcej ...

Staż to wyzwania, a nie parzenie kawy

Zapraszamy do artykułu o tym samym tytule, który ukazał się na portalu gazeta.pl Artykuł opisuje płatne staże jakie zapewniliśmy naszym studentom w ramach projektu Gospodarka Przestrzenna. Zapraszamy do lektury. Link do artykułu.

Bezpłatne szkolenia dla studentów

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z partnerami: Województwem Małopolskim i Politechniką Krakowską Centrum Transferu Technologii zaprasza studentów, doktorantów i pracowników naukowych z całej Polski do udziału w bezpłatnych szkoleniach realizowanych w ramach projektu więcej...

więcej ...

Dyplom dobrej uczelni to za mało, by pracować

Minęły już czasy, gdy studenci, aby podnieść swoją wartość na rynku pracy, kończyli po dwa, trzy kierunki i dzięki temu mieli pewny etat. Dziś nawet kilka dyplomów nie gwarantuje zatrudnienia, bo dla pracodawców liczy się doświadczenie. Obecnie, aby zaraz po studiach mieć gwarancję zatrudnienia, trzeba jeszcze w trakcie nauki zacząć współpracę z firmą albo mieć praktyczne umiejętności wyniesione z uczelni.
 

więcej ...

Praca w agencji PR

Jak przygotować się do pracy w agencji PR? Co powinien zawierać list motywacyjny skierowany do wybranej agencji?

Pragnąc pomóc osobom poszukującym pracy w branży public relations, agencja ARH Partners przygotowała dokument zawierających propozycję 7 ćwiczeń, jakie powinna wykonać osoba starająca się o pracę w agencji PR. Dokument powstał na podstawie obserwacji problemów, z jakimi borykają się osoby poszukujące zatrudnienia w tym sektorze.

więcej ...

Wyniki badania, bezpłatne materiały dotyczące przedsiębiorczości dla studentów

Większość studentów utworzyłaby własną firmę z unijnej dotacji. Jako główne obciążenie w pracy przedsiębiorcy postrzegają biurokrację i kontakty z urzędami. Tylko 14% respondentów ocenia, iż została wyposażona w umiejętność tworzenia biznes planu. Jeszcze mniej (11%) deklaruje umiejętności analizy i wykorzystania informacji, danych, wyników badań, sprawozdań. 

 

więcej ...

Wojewódzki Urząd Pracy o sytuacji na Rynku Pracy w woj. Lubuskim - maj 2011

W maju odnotowano spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych zarówno wśród osób poprzednio pracujących (o 2378 osób), jak również w kategorii osób dotychczas nie pracujących (o 125 osób). Szczegóły w załączniku.
 

Wygraj Karierę

Opisz swoją historię – trudną sytuację, którą ostatecznie udało Ci się przezwyciężyć. Opowiedz, co czułeś, borykając się ze sowim problemem, powiedz, jak wpadłeś na jego rozwiązanie.

 


więcej ...

Rekrutacja na stanowisko Lidera Rejonu do Projektu "Szlachetna Paczka"

Tylko w 2010 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła z pomocą do 8201 rodzin w 300 różnych miejscach w całej Polsce. Przekazaliśmy pomoc wartą 10 milionów złotych, a w akcję zaangażował się między innymi Prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką, a PACZKĘ dla jednej z rodzin przygotował Jerzy Dudek razem ze światowej sławy piłkarzami Realu Madryt, takimi jak Ronaldo, Pepe czy Casillas. W tym momencie jesteśmy na etapie rekrutowania wolontariuszy - liderów rejonów.

 

więcej ...

"Sesja otwierająca, czyli coachingowe narzędzia poszerzania świadomości”

Treco z partnerem METRUM Warsztaty i Doradztwo Psychologiczne zaprasza wszystkich studentów zainteresowanych coachingiem oraz tych, którzy w przyszłości chcieliby zostać profesjonalnymi coachami i opanować umiejętność inspirowania do działania innych ludzi, do udziału w losowaniu zaproszenia na trzecie spotkanie.

więcej ...

Trwa głosowanie na najlepszych uczestników „Stypendium z Wyboru”

Trwa głosowanie na najlepszych uczestników „Stypendium z Wyboru”. Jest to inicjatywa Fundacji Absolvent.pl, skierowana do wszystkich studentów i absolwentów do roku po ukończeniu studiów. Głosowanie jest jednak otwarte – głos może oddać na swoich faworytów każdy. Stypendium z Wyboru umożliwia ambitnym, młodym ludziom pokonanie barier finansowych, stojących na drodze do realizacji ich celów edukacyjnych i zawodowych. Jest to jedyne tego rodzaju stypendium dla studentów i absolwentów.
 

więcej ...

Ogólnopolski Projekt „Kreatywny Specjalista e-biznesu”

Zadaniem projektu jest zebranie najlepszych, najbardziej skutecznych i kreatywnych młodych specjalistów z całej Polski, których celem będzie tworzenie konkretnych działów firmy zapewniając jej bardzo dynamiczny rozwój. Projekt Akademii Nauki i Umysłu „GŁAZ” zapewnia doskonały start w życie zawodowe, szerokie możliwości rozwoju, darmowe szkolenia, a w dalszej perspektywie możliwość zatrudnienia na stałe. Przy pełnej realizacji zadań projektu to właśnie spośród najlepszych osób odbywających tą praktykę będą obsadzane stanowiska menadżerskie. Czekamy na młodych pasjonatów chcących w pełni realizować własne pomysły oraz sprawdzić się w środowisku biznesowym. Sczegóły w dołączonym pliku.

Student szuka pracy: wirtualny wizerunek

Nie od dziś wiadomo, że „jak nas widzą, tak nas piszą”, ale czy zastanawialiśmy się kiedyś, co może o nas powiedzieć nasza internetowa aktywność. Codziennie zostawiamy w sieci ślady swojej obecności, komentując artykuły, czy publikując zdjęcia. Wszystko, co umieścimy opublikujemy stanowi w pewnym sensie odzwierciedlenie nas samych i wpływa na to, jak postrzegają nas inni. To oczywiste. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz wirtualny wizerunek może nam pomóc albo przeszkodzić w znalezieniu pracy?

więcej ...

LEGENDARNY BRYTYJSKI PRZEDSIĘBIORCA ZNÓW W POLSCE

Graham Webb, słynny przedsiębiorca i trener motywacji z Wielkiej Brytanii, odwiedzi w maju Polskę z cyklem wykładów o przedsiębiorczości. Autorska prelekcja w języku angielskim odbędzie się także w Warszawie. British Council, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Youth Business Poland oraz Ambasada Brytyjska w Warszawie wraz z partnerami będą gospodarzami spotkań Grahama Webba ze studentami i młodymi przedsiębiorcami. Wykłady It CAN be done! w języku angielskim odbędą się kolejno:


więcej ...

Treco rozdaje zaproszenia na warsztat „Frank Farrelly: Terapia i Coaching Prowokatywny”


Jeśli interesuje Cię: większa skuteczność w komunikowaniu się z ludźmi – partnerami, przyjaciółmi, rodziną, profesorami, klientami czy współpracownikami, prowokowanie ich do dobrych zmian i odkrywania mocnych stron, oraz swoboda w roli terapeuty-prowokatora i coacha-prowokatora, posługiwanie się niektórymi narzędziami prowokatywnymi, wykorzystanie elementów stylu prowokatywnego w codziennym życiu prywatnym i zawodowym – weź udział w konkursie organizowanym na Treco, wygraj bezpłatne zaproszenie i przyjedź na spotkanie z cyklu Warsztaty Mistrzów, „Frank Farrelly: Terapia i Coaching Prowokatywny”!
 

więcej ...

Program stażowy "Masz głowę do pieniędzy? Uwolnij potencjał"

W imieniu władz firmy Hossa Finance pragniemy zaprosić studentów do udziału w organizowanym przez nas Programie Stażowym skierowanym do osób, które wiążą swoją karierę zawodową z rynkiem finansowym. Program Stażowy „Masz głowę do pieniędzy? Uwolnij potencjał“ ma na celu zapoznanie studentów zainteresowanych rynkiem finansowym z praktycznymi aspektami tej branży. Chcemy podzielić się swoim doświadczeniem z przyszłymi pracownikami w zakresie budowania relacji z klientami oraz mechanizmami, jakie funkcjonują w pracy codziennej doradcy finansowego.

 

więcej ...

Wraz z Treco poznaj metodę dramy!

Twoją pasją jest trenerstwo? Chciałbyś rozpocząć swą zawodową przygodę w roli trenera? Ciekawią Cię efektywne techniki wykorzystywane w ramach szkoleń i warsztatów? Tak? W takim razie niewątpliwie zainteresuje Cię spotkanie „Drama w pracy trenera”, które odbędzie się 21 i 22 maja br. w Warszawie. Dzięki niemu, dowiesz się czym jest metoda dramy (od lat sześćdziesiątych XX wieku praktykowana i ceniona w krajach Europy Zachodniej i USA) oraz w bezpieczny sposób zdobędziesz cenną dawkę doświadczeń, które będą nieocenionym oparciem w życiu zawodowym i osobistym.

więcej ...

Konkurs na najlepszą pracę magisterską Akademicki Mistrz Innowacyjności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w II edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską. Szczegóły konkursu można znaleść w załączniku

Indywidualny Plan Działania dla studenta WSB w ramach projektu Gospodarka Przestrzenna - kierunek z wizją

Indywidualny Plan Działania to tworzenie osobistej, indywidualnej wizji kariery, przygotowany wspólnie z doradcą zawodowym. Celem Indywidualnego Planu Działania jest wybór najlepszej możliwej dla uczestnika ścieżki dalszej kariery zawodowej, dostosowany do osobistej sytuacji uczestnika i lokalnego rynku pracy. IPD rozpoczyna się czterogodzinnym warsztatem z doradcą zawodowym. Kolejnym krokiem są spotkania indywidualne, na których przeprowadzone zostają pogłębione wywiady dotyczące zainteresowań, dotychczasowej ścieżki kariery i predyspozycji osobowościowych.

więcej ...

Nowe konkursy na Treco!

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów aspirujących do roli szkoleniowca, trenera, coacha, menedżera szkolącego, specjalisty HR oraz pragnących stale rozwijać własne kompetencje w tym zakresie do założenia profilu na portalu Treco.  Portal dla swoich użytkowników systematycznie organizuje losowania i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami - bezpłatnymi zaproszeniami na szkolenia, konferencje i kursy.

 

więcej ...

Wiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza

Już po raz czwarty Fundacja FOR organizuje seminarium adresowane do studentów, tegorocznych absolwentów i doktorantów, interesujących się zagadnieniami związanymi ze współczesną gospodarką. Wiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza to niepowtarzalna okazja do spotkania ze znanymi ekonomistami oraz wygrania nagród pieniężnych. Na zainteresowanych czeka 30 miejsc. Termin: 13-15 maja 2011 r. w Warszawie, zgłoszenia tylko do 4 maja. W załączeniu znajdują się dane kontaktowe oraz szczegóły projektu.

Konkursy na Treco! Bezpłatne zaproszenia do rozdania!

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów aspirujących do roli szkoleniowca, trenera, coucha, menedżera szkolącego, specjalisty HR oraz pragnących stale rozwijać własne kompetencje w tym zakresie do założenia profilu na portalu Treco. Dla naszych użytkowników systematycznie organizujemy losowania i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami - bezpłatnymi zaproszeniami na szkolenia, konferencje i kursy.

więcej ...

V edycja projektu Polska Szkoła Human Resources

V edycja projektu Polska Szkoła Resources skierowana jest do osób do 26 roku życia, do studentów i absolwentów wszystkich polskich uczelni, którzy interesują się tematyką Human Resources, a w szczególności coachingiem i trenerstwem. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy i umiejętności uczestników projektu z zakresu trenerstwa oraz coachingu, dostarczenie młodym ludziom profesjonalnych narzędzi wykorzystywanych przez trenerów w czasie szkoleń. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w profesjonalnych szkoleniach oraz w panelu dyskusyjnym. W ramach projektu chcemy zaoferować uczestnikom pomoc ze strony specjalistów w świadomym kształtowaniu swojej ścieżki zawodowej jako przyszłego trenera i/lub coacha, jak również wskazać alternatywy rozwoju zawodowego jako trener/coach.
 

więcej ...

"Stypendium z Wyboru - Daj się wybrać"

Trwa nabór aplikacji w I edycji unikalnego programu stypendialnego „Stypendium z Wyboru - Daj się wybrać!”. Jest to inicjatywa Fundacji Absolvent.pl, skierowana do wszystkich studentów, uczących się w Polsce lub osób z polskim obywatelstwem, studiujących za granicą oraz absolwentów do roku od ukończenia studiów. Stypendium z Wyboru umożliwia ambitnym, młodym ludziom pokonanie barier finansowych, stojących na drodze do realizacji ich celów edukacyjnych i zawodowych.
 

więcej ...

Realizujemy kolejny etap spotkań z doradcą zawodowym w ramach Projektu Gospodarka przestrzenna

Jednym z zadań realizowanych w ramach projektu unijnego Gospodarka przestrzenna - kierunek z wizją, jest przygotowanie studentów WSB do wejścia na rynek pracy. W ramach tych działań zatrudniony został doradca zawodowy, który wypracuje z uczestnikami Indywidualny Plan Działania. Cykl spotkań z doradcą poprzedził czterogodzinny warsztat, który odbył się 23.03.2011 r., a już dzisiaj odbywają się indywidualne spotkania. Kolejny etap przewidziany jest na II kwartał 2011 r., w związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów WSB. Zgłoszenia przyjmowane są w Biurze Karier.

Harmonogram szkoleń organizowanych w ramach projektu Gospodarka Przestrzenna

W ramach projektu unijnego studenci WSB mieli możliwość zgłaszania się na cykl bezpłatnych szkoleń. W semestrze letnim roku akademickiego 2010/2011 zaplanowane jest 10 szkoleń. Pełny harmonogram działań, tematykę oraz nazwiska prowadzących szkolenia, można znaleść w załączniku poniżej. Informujemy również, że dwa szkolenia zostały już z powodzeniem zrealizowane.

Program Praktyk Letnich Skanska

Program Praktyk Letnich zaprasza studentów kierunków technicznych i ekonomicznych, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę i cenne doświadczenie pracując w gronie najlepszych specjalistów w branży budowlanej. Naszą ofertę kierujemy do studentów:

• studiów magisterskich II stopnia i ostatniego semestru studiów inżynierskich
• studentów kierunku ekonomicznego, a w szczególności: informatyka, zarządzanie i marketing, zarządzanie projektami, ekonomia, finanse.

Czas trwania praktyki: 1 lipca – 16 września 2011 roku

Więcej informacji poniżej.
 

więcej ...

3 edycja CSR Case Study wystartowała!

po raz trzeci organizujemy dla studentów konkurs CSR Case Study, w którym nagrodami są m.in. płatny staż, laptop, iphone. W konkursie wziąć udział może każdy student, bez względu na rok studiów czy kierunek. Wystarczy rozwiązać zadanie konkursowe i przesłać je do 24 kwietnia.

więcej ...

Wirtualne Targi Pracy

Zadbaj o swoją karierę. Odwiedź Wirtualne Targi Pracy Monsterpolska.pl

Wirtualne Targi Pracy Monsterpolska.pl to połączenie technologii 3D z tradycyjną formułą targów pracy. Osoby odwiedzające Targi Pracy wchodząc od 28 marca do 3 kwietnia na stronę www.dnipracy.pl, przeniosą się do wirtualnego świata rekrutacji.

więcej ...

Praktyka z Lwem

Praktyka z Lwem jest programem płatnych praktyk skierowanym do studentów po II roku studiów. Program organizowany jest w okresie wakacji i trwa 2-3 miesiące. Praktyki odbywają się w Warszawie lub Katowicach w ponad 30 departamentach funkcjonujących w strukturach organizacyjnych ING Banku Śląskiego, dzięki czemu możemy zaproponować Ci różnorodne oferty praktyk. Sam wybierasz projekt najbliższy Twoim zainteresowaniom!

więcej ...

Targi Pracy - Start do Kariery

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w Targach Pracy organizowanych przez OHP w Urzędzie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego przy ulicy Sikorskiego (sala sesyjna). Targi odbęda się 24.03.2011 r. i głównie skierowane są do: młodzieży uczacej się, studentów, osób poszukujacych pracy i absolwentów.

Organizatorzy proponują: doradztwo zawodowe, spotkania z pracodawcami, pośrednictwo pracy w kraju i zagranicą oraz konsultację na temat możliwości kształcenia w Niemczech.

Konkursy on-line

Już niedługo polscy studenci oraz osoby zainteresowane rozwojem zawodowym będą mogły brać udział w kursach on-line przygotowanych przez amerykańskich i brytyjskich specjalistów. Taką szansę daje portal Edustacja.pl, który poszerza swoją ofertę z dotychczasowych 300 szkoleń do ponad 700. Nowe kursy on-line dostarczy wiodący gracz na światowym rynku e-learningu, serwis Gatlin International. Więcej informacji znajdziecie Państwo poniżej.

Stypendium z Wyboru

Jeśli masz jakieś marzenie, na realizację którego zabrakło Ci środków? Potrzebujesz pieniedzy aby się szkolić, rozwijać i realizować swoje pasje? Weź udział w Stypendium z Wyboru - demokratycznym stypendium, o które może ubiegać się każdy na własnych warunkach. Szczegóły i dane kontaktowe znajdziesz w załączniku. 

                                                                                                                 Stypendium z Wyboru

 

 

Odkryj w sobie inwestora i weź udział w konferencji Stock Wars

Projekt STOCK WARS to trzydniowa konferencja organizaowana przez międzynarodową organizację studencką AIESEC komitet lokalny Szkoła Główna Handlowa. Atrakcyjne szkolenia poprowadzą specjaliści z Domu Maklerskiego, a konferencję zakończy GRA Inwestora, która polegać będzie na symulowanej grze giełdowej. Najlepsi mogą liczyć na nagrodę. Szczegóły projektu w załączniku.

                                                                                                                                Stock Wars

Pozyskiwanie kapitału na biznes

TCBN – ogólnopolska sieć młodego biznesu zaprasza na interaktywne warsztaty w Gorzowie Wielkopolskim.
Warsztaty Trinity Capital Business Network odbędą się w dniach 18 – 19 stycznia 2011 na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.
Interaktywne warsztaty skierowane są do ludzi, którzy chcą się dowiedzieć jak wygląda zakładanie i prowadzenie własnej firmy w praktyce. Uczestnictwo w warsztatach to niebywała okazja do zdobycia wsparcia od praktyków, którzy na co dzień zajmują się analizą biznesów.
 

więcej ...

Szkolenia w obszarze Zarządzania Jakością

Zapraszamy studentów na szkolenia w obszarze Zarządzania Jakością w promocyjnych cenach przewidzianych specjalnie dla studentów:

Temat: Kurs na Auditora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością
zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001:2008

Wysoko cenione na rynku kwalifikacje Auditora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001: 2008, pozwolą Państwu wzbogacić swój życiorys o ważny aspekt, jakim są uprawnienia Auditora Wewnętrznego zgodnego z wymaganiami najnowszej normy ISO 9001:2008.
 

więcej ...

Elektroniczna wersja Przewodnika Pracodawcy 2010/2011

Miło nam poinformować, iż elektroniczna wersja Przewodnika Pracodawcy 2010/2011 jest już dostępna w naszym serwisie.

Praca w Niemczech

Praca na zastępstwo świąteczne nawet na 2 tygodnie

Opiekun/ka Osób Starszych

Potrafisz opiekować się osobą starszą? Znasz j. niemiecki?
Chcesz dobrze zarobić w czasie przerwy świątecznej?
 

więcej ...

„Przedsiębiorczość akademicka wsparciem dla biznesu Ziemi Lubuskiej”

W imieniu Prymus Sp. z o.o. zapraszamy na bezpłatne szkolenie w ramach projektu „Przedsiębiorczość akademicka wsparciem dla biznesu Ziemi Lubuskiej”. Projekt skierowany jest do studentów, doktorantów oraz absolwentów szkół wyższych zamieszkałych i uczących się na terenie Ziemi Lubuskiej.  Specjalistyczne szkolenie obejmuje trzy moduły, których zwieńczeniem będą indywidualne sesje doradcze z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
 

więcej ...

Lubuskie Warte zachodu

Stowarzyszenie "Integracja"

Fundusz Pożyczek i Kredytów Studenckich

Kredyty Studenckie z dopłatą do oprocentowania z budżetu państwa istnieją już od 1998 r.
i są jednym z elementów umożliwiających lepszy dostęp do szkolnictwa wyższego. W tej chwili można się o niego starać w 5 bankach komercyjnych.
O kredyt studencki mogą ubiegać się wszyscy studenci bez względu na typ uczelni (publiczna, niepubliczna) i formę studiów (studia stacjonarne i niestacjonarne) pod warunkiem, iż rozpoczęli naukę przed ukończeniem 25 roku życia.

więcej ...

136 pomysłów na e-biznes

Zakończył się pierwszy etap konkursu na najciekawszy pomysł na biznes internetowy w Europie Środkowo – Wschodniej – „Start with e-nnovation”. Zgłoszono łącznie 136 innowacyjnych pomysłów, których autorzy mają szansę na wygranie 10 000 euro.

więcej ...

Program Youth Business Poland

Zapraszamy osoby zainteresowane założeniem firmy do projektu Youth Business Poland- Ogólnopolskiego Programu Mentoringowego dla Młodych Przedsiębiorców.
Program YBP- ma na celu przyśpieszenie tempa rozwoju, polepszenie efektów działania oraz podniesienie jakości funkcjonowania młodych firm.
 

więcej ...

International English Language Testing System (IELTS)

International English Language Testing System (IELTS), to egzamin niezbędny tym, którzy zamierzają studiować lub pracować za granicą. Jest testem poziomującym, niewymagającym od zdającego wstępnej oceny swojego poziomu znajomości języka.

więcej ...

OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Planujesz aktywne wakacje?
Potrafisz opiekować się osobą starszą? Chcesz dobrze zarobić i znasz język niemiecki?

Wyjedź z Promedica24 jako
OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

 

więcej ...

Sytuacja na rynku pracy: kwiecień 2010

Sytuacja na rynku pracy w kraju
Liczba bezrobotnych w końcu kwietnia 2010 wyniosła 1975,7 tys. osób (na podstawie meldunków nadesłanych przez wojewódzkie urzędy pracy) i w porównaniu do końca marca 2010 spadła o 101,0 tys. osób (o 4,9 proc.). Jest to rekordowy spadek liczby bezrobotnych na przestrzeni ostatnich trzech lat.
Dla porównania w analogicznym okresie (kwiecień – marzec):
- w 2009 roku odnotowano spadek liczby bezrobotnych - o 38,9 tys. (o 2,2 proc.);
- w 2008 roku liczba bezrobotnych spadła o 96,5 tys. (o 5,7 proc.).

więcej ...

Elektroniczny magazyn branżowy KARIERA.

Zapraszamy do zapoznania się z nową elektroniczną publikacją portalu Kariera.pl

Nowa odsłona strony www.kariera.pl

Poradnik "Jak skutecznie znaleźć wymarzoną pracę".

Poradnik, to kompleksowe opracowanie, które zawiera szereg wskazówek dla osób poszukujących pracy. Kandydaci dowiedzą się z niego, jak z sukcesem przebrnąć drogę zaczynającą się od poszukiwania pracy, poprzez przygotowanie profesjonalnej aplikacji, rozmowy kwalifikacyjne, aż do pierwszych dni w nowej firmie. Poradnik informuje również, co robić w sytuacji utraty pracy.

Sytuacja na rynku pracy: luty, marzec 2010

Sytuacja na rynku pracy w kraju
Według szacunków stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w marcu br. 12,9%
i w porównaniu do lutego br. spadła o 0,1 punktu procentowego. W marcu br. spadek stopy bezrobocia (w granicach 0,5 – 0,1 punktu procentowego) odnotowano w 11 województwach, przy czym najsilniejszy miał miejsce w województwie lubuskim i warmińsko-mazurskim.
W 4 województwach poziom stopy bezrobocia w odniesieniu do lutego br. nie uległ zmianie (dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, wielkopolskie). Jedynie w województwie śląskim odnotowano wzrost stopy bezrobocia o 0,1 punktu.
 

więcej ...

Największy ogólnopolski społeczny serwis o stypendiach i konkursach

Prezentujemy Państwu największy ogólnopolski społeczny serwis o stypendiach i konkursach - www.mojestypendium.pl i prosimy o pomoc w dotarciu do studentów z informacją o nim. Niebawem ruszy sezon stypendialny i w naszym portalu zaroi się od propozycji wsparcia finansowego oferowanego studentom. Prosilibyśmy o zamieszczenie na Państwa stronie banera promującego serwis mojestypendium.pl, podlinkowanego logotypu lub artykułu. Bylibyśmy również wdzięczni za rozesłanie do studentów informacji o istnieniu portalu.

więcej ...

Załóż własną firmę i skorzystaj!

Program Aktywizacja

Projekt pt. Program Aktywizacja realizowanym przez Dolnośląską Grupę Wspierania Biznesu. Program wspiera rozwój mikro przedsiębiorstw w Polsce. Został stworzony aby zmotywować ludzi bezrobotnych, w tym studentów i absolwentów, do zakładania własnych firm.

W ramach projektu osoby rozpoczynające bądź już prowadzące działalność mogą bezpłatnie korzystać z narzędzi finansowo-księgowych dostępnych on-line pod adresem www.wfirma.pl na okres 12 miesięcy.
 

więcej ...

Darmowy Kreator CV

Darmowy Kreator CV - myCV.pl

Ideą serwisu myCV.pl jest pomoc w szybkim i skutecznym tworzeniu profesjonalnych CV. Użytkownik wprowadza dane CV w prosty sposób za pomocą stworzonej przez nas aplikacji internetowej. Po wprowadzeniu wszystkich danych gotowe CV można zapisać na lokalnym dysku (komputerze) w wybranym układzie i formacie (PDF, TXT, HTML, RTF(DOC) ).

Ponadto myCV.pl umożliwia stworzenie własnego internetowego CV i opublikowanie go w sieci Internet pod unikalnym adresem np.Jan.Kowalski.mycv.pl.
  
Bogata funkcjonalność serwisu oraz fakt, że jest on całkowicie darmowy, czyni go doskonałym narzędziem dla osób poszukujących pracy. Niewątpliwie największą korzyść z korzystania z serwisu mycv.pl mogą odnieść osoby poszukujące pierwszej pracy, które jeszcze nie mają stworzonego własnego CV (a więc studenci).
Więcej informacji na stronie myCV.pl

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki