Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

Znasz angielski? – sprawdź się!

Wyższa Szkoła Biznesu oraz Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi są organizatorami konkursu „Anglicyzmy”, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz językowych woj. lubuskiego. Ideą przewodnią konkursu jest promowanie nauki języka angielskiego oraz dbanie o rozwój umiejętności językowych młodych ludzi.

Konkurs trwać będzie od 13 listopada do 31 grudnia 2008r.
Podsumowanie Konkursu odbędzie się podczas młodzieżowej konferencji „Anglistyka od A do Z”
w dniu 16 stycznia 2009r. o godz. 10.00 w auli Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie Wlkp.

Zadaniem uczestników konkursu będzie poprawne napisanie tekstu w języku polskim (esej lub dialog) o długości od 200 do 250 słów, zawierającego możliwie jak największą liczbę zapożyczeń z języka angielskiego. Tekst konkursowy powinien obejmować tylko jeden z wymienionych zakresów tematycznych: ŻARGON MŁODZIEŻOWY, KOMPUTERYZACJA, SPORT, BUSINESS, KUCHNA, POLITYKA, MODA, KULTURA I SZTUKA, TRANSPORT oraz MOTORYZACJA. Liczba uczestników jest nieograniczona.
Nad przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwać będzie, specjalnie do tego celu powołana, komisja składająca się z filologów języka angielskiego.
Dla zwycięzców przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych. Każdy z uczestników otrzyma także Dyplom uczestnictwa w konkursie.
Mamy nadzieję, iż świadomość tego jak ważna jest współcześnie znajomość języków obcych sprawi, że uczniowie lubuskich szkól ponadgimnazjalnych oraz językowych licznie wezmą udział w tym przedsięwzięciu.

REGULAMIN KONKURSU

Organizator:                                Partner lokalny:
  
Sponsorzy:
   

Galeria

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki