Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

Zapraszamy na konferencję Reforma szkolnictwa zawodowego

Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp. we współpracy z Handwerkskammer Frankfurt (Oder) Region Ostbrandenburg oraz z Lubuskim Kuratorem Oświaty zaprasza na konferencję pt. „Wyzwania dla szkolnictwa zawodowego w zjednoczonej Europie. Doświadczenia polskie i niemieckie”, która odbędzie się 12.10.2011 o godz. 10.00 w auli WSB przy ul. Myśliborskiej 30. Konferencja skierowana jest do dyrektorów szkół i placówek kształcących w zawodzie, kierowników praktycznej nauki zawodu oraz nauczycieli teoretycznego i praktycznego kształcenia zawodowego.

 

O szansach młodych ludzi na rynku pracy decyduje jakość kształcenia zawodowego – zarówno na poziomie ponadgimnazjalnym, jak i wyższym. Liczne badania, prowadzone między innymi przez Wyższą Szkołę Biznesu, wskazują na niedopasowanie systemu edukacji zawodowej do potrzeb przedsiębiorców. Konferencja organizowana przez WSB pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty to kolejne przedsięwzięcie Uczelni podkreślające ten problem. 7 września 2011 Prezydent RP podpisał nowelizację Ustawy o systemie oświaty reformującą kształcenie zawodowe. Jak informuje kancelaria Prezydenta: "Zasadniczym celem ustawy jest zwiększenie skuteczności i efektywności systemu kształcenia zawodowego oraz zharmonizowanie go z rynkiem pracy". Wpływ zmian w Ustawie na praktyczny aspekt kształcenia oraz szanse i zagrożenia z wprowadzania modułowego systemu nauczania to jedne z głównych tematów spotkania.
Swoimi doświadczeniami w realizacji kształcenia dualnego podzielą się goście z Izby Rzemieślniczej we Frankfurcie będącej partnerem projektu. Uczestnicy spotkania wezmą także udział w warsztatach.
Rejestracji na konferencję można dokonać na stronach Lubuskiego Kuratorium Oświaty lub u organizatora – WSB tel. 95-7336667. Serdecznie zapraszamy

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki