Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

Z wizytą studyjną na lotnisku BBI w Berlinie

W listopadzie 2008 roku grupa studentów II i III rocznika socjologii naszej uczelni pod opieką wykładowcy dr Agnieszki Wala pojechała na wizytę studyjną do Berlina.
Celem wyjazdu było poznanie praktycznych zastosowań Public Relations. Stąd w pierwszej części wizyty uczestnicy wysłuchali prezentacji na temat: Marketingowa koncepcja wprowadzenia nowego produktu na rynek w aspekcie zastosowania narzędzi Public Relations, na przykładzie lotniska BBI w Berlinie.

Prezentacja została przygotowana przez specjalistów BBI specjalnie dla naszej grupy tak, by studenci w jak największym zakresie poznali obszary zastosowań wybranych narzędzi PR, wyselekcjonowane grupy docelowe, ważne obszary problemów/sytuacji dla zastosowania PR, sposoby monitorowania rezultatów działań i inne. Przedstawiono także koncepcję  budowy lotniska, skalę planistyczną i inwestycyjną, wizualizację, nowoczesne makiety. Bardzo ciekawym elementem prezentacji był wyemitowany film promujący nowe lotnisko, które będzie ukończone w listopadzie 2011 roku. Studenci obejrzeli również wiele ciekawostek technicznych i marketingowych, dostępnych podczas zwiedzania części konferencyjno- administracyjnej już istniejących budynków, a co bardziej zainteresowani mogli nawet zasiąść przy  symulatorach stanowisk kontroli lotów.

Po prezentacji i zwiedzaniu ekspozycji uczestnicy wizyty przejechali autokarem BBI, pod opieką pracownika lotniska, obejrzeć w terenie już plac budowy. W tej części wizyty bardzo ciekawym była wyprawa do wieży lotniska, gdzie omówiono jego etapy budowy oraz inne marketingowe aspekty nowego produktu jakim jest lotnisko BBI.

Wyższa Szkoła Biznesu stale dostosowuje swój program nauczania do wymogów rynku pracy i oczekiwań studentów, a niestandardowe  metody nauczania, jak tego rodzaju wyjazdy studyjne,  mają sprawić by zajęcia były ciekawsze, przyjemniejsze i bardziej skuteczne.

Galeria

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki