Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

Warto zostać wolontariuszem

8 grudnia w murach Wyższej Szkoły Biznesu odbyła się konferencja pt. Różne oblicza wolontariatu. Praktycy i animatorzy działalności wolontaryjnej zachęcali młodych i tych bardziej dojrzałych do podjęcia wyzwania i włączenia się w wolontariat.

Po oficjalnym otwarciu konferencji przez senator Helenę Hatkę oraz kanclerza WSB Annę Siwko, sesję plenarną rozpoczął w sposób bardzo refleksyjny prof. Jacek Kurzępa – wykładowca WSB, psycholog społeczny i socjolog młodzieży. „Czyńmy dobro” – dla innych i dla siebie było przewodnim hasłem tego wykładu. Wzruszający film o pracy w hospicjum i możliwościach pomocy osieroconym dzieciom wzbudził wiele emocji, ale i przemyśleń nad sensem życia i śmierci.
Praca wolontariusza to też możliwość sprawdzenia siebie w różnych, czasem ekstremalnych sytuacjach. Możliwość podejmowania ważnych i odpowiedzialnych decyzji. A takie przychodzi nam podejmować w życiu zawodowym. O tym jak cenne jest takie doświadczenie przy ubieganiu się o pracę mówił przedsiębiorca i społecznik A. Wiernicki. Na koniec uczestnicy spotkania przenieśli się do Afryki razem z dr M. Musiał-Karg, która barwnie opowiadała o wolontariacie misyjnym.
Licznie zebrani uczestnicy konferencji – przedstawiciele NGO, pedagodzy szkolni i młodzież, brali następnie udział w warsztatach.
Uzupełnieniem spotkania była przepiękna wystawa zdjęć zorganizowana we współpracy z Hospicjum im. Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.
Konferencja była ostatnim wydarzeniem promującym polską Prezydencję w RUE pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych organizowanym przez WSB.

Galeria

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki