Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

WSB uzyskało dofinansowanie na projekt badawczy

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało środki finansowe na realizację projektu badawczego pt. „Model referencyjny logistyki miejskiej a jakość życia mieszkańców”. Celem projektu jest budowa referencyjnego modelu logistyki miejskiej, który może służyć jako narzędzie jej doskonalenia dla poprawy jakości życia mieszkańców.

 

Model zostanie opracowany na podstawie analizy procesów, rozwiązań i dobrych praktyk w systemach logistycznych miast średniej wielkości od 50 000 do 150 000 mieszkańców. W tej grupie miast istnieje największy potencjał niskonakładowego udoskonalenia systemu logistyki miejskiej w wyniku wdrożenia usprawnień natury organizacyjno- funkcjonalnej. Do badań wytypowano trzy miasta zlokalizowane w zachodniej Polsce, tj. Jelenią Górę, Zieloną Górę i Gorzów Wlkp.

Jednym z etapów projektu badawczego pt. „Model referencyjny logistyki miejskiej a jakość życia mieszkańców” są badania ankietowe mieszkańców, które rozpoczną się w czerwcu bieżącego roku. W skład zespołu badawczego wchodzą naukowcy z trzech ośrodków akademickich: Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia – Wydziału Regionalnego Gospodarki Przestrzennej w Jeleniej Górze, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie Wlkp. Naszą uczelnię reprezentują dr Katarzyna Cheba i dr inż. Maja Kiba-Janiak.

Projekt uzyskał pozytywną opinię Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki