Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

WSB uczestniczyła w Annual European Week

28 uniwersytetów z 12 krajów (w tym WSB z Gorzowa Wlkp.) uczestniczyło w Tygodniu Europejskim (25-30 kwietnia 2011) organizowanym przez Uniwersytet YASAR w Izmirze (Turcja).

European Week wpisał się już na stałe w kalendarz międzynarodowych wydarzeń uniwersytetu Yasar. Tegoroczną, czwartą edycję dedykowano Europie podlegającej ciągłym przeobrażeniom oraz jej młodym obywatelom, poszukującym wiedzy i pragnącym dzielić się wiedzą. Wymiana informacji i doświadczeń odbywała się przede wszystkim poprzez bogaty program wykładów, wśród których rekordową frekwencją cieszył się cykl poświęcony RFID w logistyce, przygotowany i wygłoszony przez Rektor WSB, dr Maję Kiba-Janiak. Studenci i wykładowcy z partnerskich uniwersytetów nie tylko z uwagą zapoznali się z systemem kontroli przepływu towarów w oparciu o fale radiowe, ale również z uznaniem wyrażali się o interaktywnych metodach dydaktycznych stosowanych przez dr Kiba –Janiak podczas wykładu.
 

Poza wykładami organizatorzy European Week stworzyli szereg okazji do rozmów nt. korzyści płynących z wymiany studentów w ramach programu Erasmus. Uniwersytet Yasar, dzięki zawartym ponad 110 porozumieniom o współpracy z uniwersytetami i szkołami wyższymi z 23 państw, stale gości liczną grupę studentów zagranicznych. Specjalnie stworzony system opieki nad studentami zagranicznymi gwarantuje tu między innymi pomoc przy znalezieniu dogodnego miejsca zakwaterowania w Izmirze, oraz stałego opiekuna, wybieranego spośród studentów uniwersytetu cieszących się dobra opinią.
 

Dzięki temu uniwersytet Yasar należy do czołówki tureckich uniwersytetów jeżeli chodzi o wskaźnik wyrażany poprzez stosunek liczby wyjeżdżających i przyjeżdżających studentów w ramach programu Erasmus do ogólnej liczby studentów. Ten obszar działalności uniwersytetu Yasar został doceniony również przez Komisję Europejskiej.
Partnerstwo WSB z uniwersytetem Yasar oraz spotkania podczas Czwartego Tygodnia Europejskiego w Izmirze otwierają dla naszej uczelni nowe obszary współpracy. Liczymy przy tym, że z możliwości studiowania poza murami macierzystej uczelni skorzystają nie tylko nasi studenci , ale , że również nasi tureccy przyjaciele odważą się poznawać Polaków i Polskę poprzez WSB, Gorzów Wlkp. i Lubuskie...

Galeria

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki