Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

Trwają rozgrywki w grze symulacyjnej w ramach projektu ABC Przedsiębiorczości

Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła 1 marca 2011r. realizację projektu "ABC Przedsiębiorczości". Projekt skierowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z powiatu sulęcińskiego oraz powiatu słubickiego.

Celem realizowanego projektu jest wyrównywanie szans młodzieży poprzez dodatkowe zajęcia  z zakresu przedsiębiorczości, poprawa konkurencyjności uczniów w dalszym procesie kształcenia i na rynku pracy, aktywizacja społeczności lokalnej poprzez rozwój przedsiębiorczości wśród młodzieży oraz poprawa umiejętności interpersonalnych.

Jednym z elementów projektu jest udział uczestników w grze symulacyjnej, w której będą oni mogli wykorzystać wiadomości dotyczące przedsiębiorczości i utrwalić wiedzę pozyskaną z zajęć projektowych.

Gra daje możliwość kreowania, przygotowania i zarządzania wirtualnym przedsiębiorstwem, pracy w grupie, wymiany doświadczeń. W chwili obecnej trwają rozgrywki półfinałowe. Gra cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników, którzy z wielkim entuzjazmem zaangażowali się w role przedsiębiorców.

Wirtualne przedsiębiorstwa zostaną zaprezentowane podczas finału konkursu, który odbędzie się w 17 listopada 2011r.

Dla wszystkich uczestników projektu zostały przewidziane nagrody, w tym za udział w grze symulacyjnej, za najlepiej napisany biznes plan a także dla lidera grupy projektowej. Łączna kwota przeznaczona na nagrody to ok. 5 tys. zł. a w puli znajdują się mi. aparaty fotograficzne, odtwarzacze MP4, radioodtwarzacze.

W grze symulacyjnej Ja Titan zostaną przyznane 3 nagrody:

- za zajęcie pierwszego miejsca- każdy z członków zespołu otrzyma aparat fotograficzny Panasonic Lumix DMC FX3

- za zajęcie drugiego miejsca- każdy z członków zespołu otrzyma Odtwarzacz przenośny audio-video Philips SA 3 VBE

- za zajęcie trzeciego miejsca- każdy z członków zespołu otrzyma Multimedialny kurs do nauki języka angielskiego- Profesor Henry 6.0

Dodatkowo opiekunowie wskażą lidera grupy czyli osobę najbardziej aktywną i zaangażowaną w udział w projekcie. Osoba ta otrzyma pióro wieczne Parker IM GUN Metal CT.

Zostanie też przyznana nagroda publiczności dla grupy, która napisze i zaprezentuje najlepszy pomysł na biznes. Zwycięski zespół otrzyma nagrody w postaci odtwarzacza przenośnego audio LG SB 74.

Galeria

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki