Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

Oferta Szkolenia Zagrożenie terrorystyczne

Szkolenie z zagrożenia terrorystycznego - Jak postępować, aby przeżyć?

DOWIEDZ SIĘ:

Jak wykryć oraz rozpoznać zagrożenie?
Jak się zachować w sytuacji zagrożenia?
Jak zadbać o bezpieczeństwo zarówno przed
jak i w trakcie ataku terrorystycznego?
Jak przetrwać atak?

CEL SZKOLENIA:

Celem szkolenia jest poznanie specyfiki zagrożeń terrorystycznych i zdobycie umiejętności ich rozpoznawania oraz prawidłowych zachowań i reakcji na wypadek ataku terrorystycznego i incydentów kryminalnych z użyciem broni lub ładunków wybuchowych.

SZKOLENIE SKIEROWANE JEST DO:

  • Kadry kierowniczej i administracyjnej, osób zarządzających obiektami wielkopowierzchniowymi, szefów firm, instytucji kulturalnych, szkół, centrów handlowo-usługowych, hoteli, obiektów sportowo-rekreacyjnych.
  • Pracowników instytucji publicznych, pracowników instytucji kulturalnych i szkół, osób przebywających w pomieszczeniach wielkopowierzchniowych, a także pracowników hoteli, punktów usługowych i gastronomicznych oraz centrów handlowych.
  • Osób planujących wypoczynek za granicą w krajach o zwiększonym ryzyku ataku terrorystycznego.
  • Dorosłych osób cywilnych, które chcą przygotować się na kryzysową sytuację bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia.

FORMA SZKOLENIA:

Szkolenie łączy wykłady, warsztaty oraz projekcję krótkich filmów instruktażowych. W celu uzyskania case study ataku terrorystycznego, w trakcie szkolenia zaplanowano jego kontrolowaną symulację ataku na uczestników szkolenia. Ze względu na właściwą realizację programu szkolenia, przewidziany jest w niej udział grupy nie większej niż 40 osób.

ZAKRES TEMATYCZNY:

- Terroryzm – geneza, przyczyny, stan obecny;
- Odmienność kulturowa/religijna a zagrożenie;
- Rozpoznawanie czynników ryzyka;
- Typy zagrożeń terrorystycznych: podłożenie ładunku wybuchowego, napastnik z bronią białą, napastnik z bronią ostrą, aktywny strzelec, zagrożenie biologiczne, zagrożenie chemiczne;
- Jestem zakładnikiem – jak przetrwać?;
- Case study tych, którzy przeżyli atak terrorystyczny;
- Powiadamianie służb ratunkowych o zagrożeniu;
- Zasady postępowania w sytuacji przybycia służb antyterrorystycznych;
- Ewakuacje – procedury, a rzeczywistość. Jak zrobić to dobrze?
- Zagrożenia, a procedury w instytucjach publicznych. Jakie są? Jakie powinny być?

CZAS TRWANIA SZKOLENIA:

Szkolenie obejmuje 7 godzin zegarowych z dwiema przerwami 20-minutowymi oraz jedną, godzinną przerwę obiadową. Czas szkolenia 9.00 – 16.00.

TERMINY SZKOLEŃ:

W najbliższym czasie zaplanowane zostały 2 szkolenia w Poznaniu:
1) 27 maja 2017 (sobota), 9.00 – 16.00 – szkolenie dla 1 grupy
2) 28 maja 2017 (niedziela), 9.00 – 16.00 – szkolenie dla 2 grupy.

UWAGA: Szkolenia o podobnej tematyce będą również organizowane w Gorzowie Wlkp. - jesienią 2017 r. lub na zlecenie firm i instytucji w dogodnych dla nich terminach.


MIEJSCE SZKOLENIA

Siedziba WSB lub sala szkoleniowa Zamawiającego. Szkolenia dla grup do 40-osób organizujemy na terenie całego kraju, w każdym wskazanym miejscu po wcześniejszym ustaleniu terminu.

CENA:

Dla zorganizowanej grupy: 8000,00 zł za dedykowane szkolenie dla maksymalnie 40-osobowej grupy. Zapewniamy wsparcie w zakresie przygotowania procedur profilowanych pod daną instytucję.

Dla pojedynczych osób:
299,00 zł za przeszkolenie 1 osoby.
Opłaty prosimy wpłacać na konto:
Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp.
nr 97 1140 1443 0000 2481 0500 1001
ul. Walczaka 25, 66-400 Gorzów Wlkp.
Tytuł przelewu: Szkolenie antyterrorystyczne, IMIĘ i NAZWISKO uczestnika/ów.

Cena obejmuje:
¨ organizację szkolenia,
¨ 2 przerwy na catering (kawa, herbata, ciastka, kanapki),
¨ 1 przerwę na catering (obiad dwudaniowy),
¨ materiały szkoleniowe na pendrive,
¨ wydanie certyfikatu potwierdzającego ukończenie szkolenia,
¨ wynagrodzenie wykładowców.

W zależności od potrzeb każde szkolenie będzie tłumaczone na polski język migowy.


SZKOLENIE POPROWADZĄ:

  • Borys Czyhin, trener, manager, Close Protection Officer, instruktor bojowych systemów walki wręcz, instruktor strzelania bojowego, specjalista ds. bezpieczeństwa. Jedyny Polak, który ukończył International Security Academy (Israel) oraz European Security Academy. Licencjonowany agent ochrony II stopnia. Ekspert w dziedzinie antyterroryzmu.
  • Aleksandra Włodarczak, audytorka i trenerka w szkoleniach z zakresu antyterroryzmu w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość” realizowanego w ramach programu rządowego „Bezpieczna+”. Biegła w zakresie działań operacyjnych policji ds. osób głuchych. Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu antyterroryzmu. Tłumaczka i wykładowczyni polskiego języka migowego. Sekretarz w zarządzie Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST”. Specjalistka w dziedzinie komunikacji klinicznej z pacjentem odmiennym kulturowo. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na kierunku Zdrowie Publiczne.
  • Olgierd Kosiba, audytor i trener w szkoleniach z zakresu antyterroryzmu w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość” realizowanego w ramach programu rządowego „Bezpieczna+”. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu antyterroryzmu. Specjalista ds. bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnością, ze szczególnym uwzględnieniem osób niesłyszących. Tłumacz i wykładowca polskiego języka migowego. Ekspert w dziedzinie innowacyjnych metod nauczania. Prezes Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST”. Twórca największej w Polsce i Europie encyklopedycznej platformy edukacyjnej do nauki języka migowego i polskiego, MIGAJ.EU.


Zapisz się już teraz!

Czeka Cię szkolenie inne niż wszystkie!


Galeria

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki