Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

Światowy Dzień AIDS

Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wlkp. informuje, iż w dniu 1 grudnia przypada Światowy Dzień AIDS ustanowiony z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. Zgromadzenie Ogólne ONZ, wyraziło swoją troskę w związku ze skalą pandemii, ogłaszając jego obchody w rezolucji z 1988 roku.

 

 

W tym dniu na całym świecie, w tym i Polsce, odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz kampanie edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.

Celem działań podejmowanych w ramach obchodów jest zwrócenie uwagi społeczeństwa, a szczególnie młodych ludzi na problematykę zakażeń HIV. Obecnie w Polsce zarejestrowano ponad 15500 osób zakażonych. Natomiast szacuje się, iż faktyczna liczba zakażonych może być nawet trzykrotnie większa. Stąd tak istotne promowanie świadomego, anonimowego i bezpłatnego testowania w kierunku HIV.

Włączając się w obchody Światowego Dnia AIDS, Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp., we współpracy w Wyższą Szkołą Biznesu w Gorzowie Wlkp. planuje zorganizować otwartą debatę, dotyczącą problemu podejmowania zachowań bezpieczniejszych dla zdrowiaw kontekście zakażeń HIV, do udziału w której pragniemy zaprosić przedstawicieli społeczności studenckiej oraz grona pedagogicznego gorzowskich uczelni wyższych.

Debata odbędzie się w dniu 04 grudnia 2012 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie Wlkp., ul. Myśliborska 30 w godz. 10.00 – 13.00 i poprzedzona będzie emisją filmu „Transit”, rekomendowanego przez prof. Zbigniewa Izdebskiego z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Ponadto w dniach 26-30 listopada br., w godz. 15.00:18.00 czynny będzie Punkt Konsultacyjno – Diagnostyczny przy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp., ul. Mickiewicza 12 b, gdzie oferowane będą bezpłatne i anonimowe badania w kierunku wykrycia zakażenia wirusem HIV połączone z poradnictwem okołotestowym.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli lokalnych mediów do udziału w planowanych przedsięwzięciach oraz ich nagłośnienie wśród mieszkańców województwa lubuskiego.

Szczegółowych informacji udziela Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp., tel. 95 722 60 57 w. 114 lub 115.

 

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki