Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

Różne oblicza wolontariatu

Wyższa Szkoła Biznesu zaprasza na konferencję pt. Różne oblicza wolontariatu, która odbędzie się 8 grudnia 2011 o godz. 10.00 w auli WSB. Jest to konferencja pod honorowym patronatem pani Senator Heleny Hatki organizowana jako ostatnie w tym roku wydarzenie objęte patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach promocji polskiej Prezydencji, zaplanowane i zgłoszone do kalendarza Prezydencji w maju 2011 r.

Zbliżający się koniec Roku Wolontariatu, jakim Komisja Europejska ogłosiła rok 2011, obfituje w wydarzenia promujące ideę tej działalności. Każde z nich ma jednak inny charakter i skupia się na innych jej aspektach. Wydział Nauk Humanistycznych WSB proponuje instytucjom korzystającym z pomocy wolontariuszy oraz osobom zainteresowanym działalnością społeczną zapoznanie się z różnymi formami i rodzajami wolontariatu na przykładzie dobrych praktyk.    
Niewątpliwą wartością i wyróżnikiem tego spotkania będą zaplanowane dla uczestników warsztaty z praktykami zaangażowanymi w działania wolontariackie, którzy podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami w aktywny sposób. Możliwość interaktywnej pracy w małej grupie oraz bezpośredniego kontaktu z praktykami przynosi znaczeni większe korzyści niż samo wysłuchanie prelekcji. Uczelnia nasza kładzie bardzo duży nacisk na aktywność i praktykę w każdym obszarze swojej działalności – stąd taka formuła spotkania. Sprawdziła się ona już w poprzedniej edycji konferencji socjologicznej na temat Społeczeństwa obywatelskiego w grudniu ubiegłego roku, jak również w pozostałych tego typu spotkaniach organizowanych przez WSB.
Serdecznie zapraszamy studentów, nauczycieli, członków stowarzyszeń i fundacji oraz wszystkich, którym bliska jest idea pomagania.

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki