Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

Prof. zw. dr hab. Juliusz Engelhardt -Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury

Prof. zw. dr hab. Juliusz Engelhardt, wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie Wlkp. został mianowany Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Prof. Juliusz Engelhardt odebrał nominację od Premiera RP Donalda Tuska 2 stycznia 2008 r. Profesor jest specjalistą w dziedzinie ekonomiki transportu kolejowego oraz autorem lub współautorem ok. 200 publikacji w tym zakresie.

Prof. zw. dr hab. Juliusz Engelhardt

ur. 1 stycznia 1955 roku. Absolwent Politechniki Szczecińskiej. Profesor nauk ekonomicznych. Wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest specjalistą w dziedzinie ekonomiki transportu kolejowego. W latach 1992-1993 ekspert Sejmowej Komisji Handlu i Usług oraz doradca Dyrektora Generalnego PKP. Od marca 1994 r. do stycznia 1996 r. I zastępca Dyrektora Generalnego PKP. W latach 1996- 1997 ekspert Rady PKP I kadencji ds. ekonomiczno-finansowych.
Jest autorem lub współautorem ok. 200 publikacji naukowych, w tym „Transport kolejowy w Polsce w warunkach transformacji gospodarki”, „Uwarunkowania rozwoju systemu transportowego Polski”, „Transport”, monografii „Restrukturyzacja przedsiębiorstw transportowych”, podręczników akademickich, w tym „”Transport kolejowy. Organizacja, gospodarowanie, zarządzanie” i skryptów, artykułów w prasie krajowej i zagranicznej, a także licznych prac badawczych i ekspertyz. Uczestnik wielu sympozjów i konferencji międzynarodowych. W pracy zawodowej łączy własne doświadczenie z teorią gospodarczą. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji oraz Komitetu Transportu PAN. Żonaty, dwoje dzieci. (Źródło: Ministerstwo Infrastruktury, www.mt.gov.pl)

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki