Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

Otwarta debata kandydatów do Europarlamntu

Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp. oraz  Lubuski Punkt Informacyjny Europe Direct, są organizatorami otwartej debaty kandydatów do  Europarlamentu, która odbędzie się 27.05.2009 r. (środa) o godz. 13.00 w Wyższej Szkole Biznesu przy ul. Myśliborskiej 30 w Gorzowie Wlkp. 

W niedzielę, 7 czerwca 2009 roku, Polacy wybiorą 50 eurodeputowanych, którzy reprezentować będą Polskę w Parlamencie Europejskim. Dzięki głosowaniu w wyborach do PE mamy możliwość wyboru osób, które wpłyną na przyszłość i codzienne życie blisko 500 milionów Europejczyków. Prawo do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest podstawowym prawem każdego obywatela europejskiego i oznacza, że nasze zdanie ma wpływ na sposób, w jaki działa Unia.


W związku z tym Wyższa Szkoła Biznesu oraz Lubuski Punkt Informacyjny Europe Direct, chcieliby umożliwić uczniom szkół ponadgimnazjalnych, studentom, a także wszystkim  mieszkańcom naszego regionu spotkanie z kandydatami ubiegającymi się o miejsce Posła w Europarlamencie. Dlatego też organizujemy debatę, w której kandydaci z okręgu wyborczego nr 13, ubiegający się o to stanowisko, zaprezentują mieszkańcom swoje programy wyborcze, a także promować będą samą ideę konieczności brania udziału w wyborach. Dla kandydatów, którzy wezmą udział w debacie przygotowaliśmy pytania problemowe, dotyczące wiedzy o Unii Europejskiej. Podczas panelu dyskusyjnego uczniowie, studenci oraz mieszkańcy będą mieli możliwość zadania wszystkim zaproszonym gościom pytań, związanych z wyborami. Zaproszenia na debatę zostały skierowane do wszystkich komitetów wyborczych, tak aby umożliwić wszystkim kandydatom wzięcie udziału w spotkaniu.

Debata ta nie stanowi kampanii wyborczej żadnego z komitetów wyborczych. 

 

W debacie wezmą udział:

Bieda Stanisław – Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej

Paolicelli Carlo – Komitet Wyborczy Libertas

Leszczyński Paweł – Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej

Płonka Elżbieta – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Słomski Piotr – Komitet Wyborczy Prawica Rzeczpospolitej

Smoleń Robert – Komitet Wyborczy Centrolewica

Szykuła Maciej - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

Wasilewski Michał – Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska

 

Serdecznie zapraszamy!
 

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki