Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

Oferta WSB wg potrzeb rynku pracy

W dniu 14 grudnia odbyło się kolejne posiedzenie Rady Biznesu Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie Wlkp. pod przewodnictwem pani wiceprezydent Ewy Piekarz. Głównym celem spotkania było zebranie informacji i przedyskutowanie możliwości uruchomienia nowych specjalności na kierunkach prowadzonych przez Uczelnię, które odpowiadałyby potrzebom lokalnych przedsiębiorców.

Na spotkaniu przedstawiciele m.in. TPV, BriVictory, Vetoquinol Biowet, MZK, ZUO, PUP, Faurecia, SE Bordnetze, Urzędu Miasta Gorzowa oraz organizacji pracodawców, żywo dyskutowali nad zestawem wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych, których oczekiwaliby od absolwentów uczelni. Padały propozycje konkretnych specjalności, a nawet przedmiotów, które uczelnia powinna wziąć pod uwagę konstruując nowe programy studiów. Powołane zostały zespoły robocze, które będą w szczegółach dopracowywać omawiane kwestie i doradzać uczelni jak najlepiej dopasować swoją ofertę do potrzeb rynku pracy.
Cykliczne spotkania Rady Biznesu wpisują się w misję Uczelni, która chce być nowoczesna i otwarta na pracodawców, co jest również zgodne z wymaganiami znowelizowanej Ustawy o szkolnictwie wyższym.  Uczelnia pragnie jak najlepiej przygotować swoich studentów do konkurencji na lokalnym rynku, a równocześnie czynić wszystko, by jej absolwenci mieli duże szanse na znalezienie satysfakcjonującej pracy zgodnej z wykształceniem.

Galeria

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki