Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

Oddaj krew - podziel się życiem

W daniach 22-26 listopada 2009 r. obchodzimy w Polsce Dni Honorowego Krwiodawstwa, w związku z tym Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim oraz Fundacja Akademicki Salon Kulturalny działająca przy WSB, pragną włączyć się w największą Ogólnopolską Kampanię na rzecz Honorowego Krwiodawstwa „Krewniacy”, pod hasłem „Kropla życia”, której celem jest zbiórka krwi dla polskich szpitali, a także promowanie idei Honorowego Krwiodawstwa.  Zbiórka krwi w Wyższej Szkole Biznesu dobędzie się już po raz drugi!

Krew i produkty krwiopochodne wciąż należą do najważniejszych leków i nieprędko zastąpią je preparaty sztucznego pochodzenia. Co roku w Polsce dokonuje się około 2 milionów przetoczeń krwi. Bez krwi nie mogłyby działać szpitale.
W obliczu nieustannie napływających alarmów ze szpitali o braku krwi, o dramatycznie niskich zapasach tego życiodajnego leku w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, jesteśmy utwierdzeni w przekonaniu, że zorganizowanie tego typu akcji jest w naszym mieście działaniem niezwykle potrzebnym i  koniecznym. Edukacja i promocja idei Honorowego Krwiodawstwa jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców naszego miasta, a także wszystkich Polaków.
KREWNIAK to nie tylko honorowy dawca krwi, to również każdy, któremu bliska jest idea niesienia pomocy i nieobojętne jest ludzkie życie. To każdy, kto wspiera Honorowe Krwiodawstwo i czynnie bierze udział w tego typu działaniach. Być KREWNIAKIEM oznacza otwartość na drugą osobę i nie ograniczanie się w niesieniu pomocy, w związku z tym, zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc. Pragniemy zaprosić Pastwa do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji i zachęcić do przyłączenia się do rzeszy osób, które  postanowiły pomóc i ofiarować część siebie na rzecz innych poprzez honorowe oddawanie krwi.
Każdy krwiodawca może bezpłatnie uzyskać wyniki kosztownych badań laboratoryjnych: oznaczenie grupy krwi w układzie AB0 i Rh, morfologii krwi, aktywności aminotransferazy alaninowej –ALAT, znaczników wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, AIDS oraz badania wirusologiczne.
Ponadto każdy dawca krwi otrzyma : posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4500 kalorii – zazwyczaj 8 czekolad oraz na swoją prośbę, zaświadczanie celem usprawiedliwienia  nieobecności w szkole, uczelni lub miejscu pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.
Osoby chętne oddać krew powinny posiadać dowód osobisty lub ważną legitymację ubezpieczeniową.

 

Zbiórka krwi odbędzie się 26 listopada 2009 r. od godz. 9.00 do 13.00 w Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie Wlkp. przy ulicy Myśliborskiej 30.

 

Potwierdzenia chęci uczestnictwa w zbiórce kirować prosimy do dnia 20 listopada 2009 r. pod nr tel. 0957363682 lub mailowo na adres a.moroch@wsb.gorzow.pl – Agata Moroch.
 
Liczymy na czynny udział w akcji.
 

Galeria

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki