Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

NATURA 2000

Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp. już po raz ósmy organizuje konferencję dotyczącą ochrony przyrody w naszym regionie.

Śladem poprzednich lat, z wielką przyjemnością zapraszamy nauczycieli oraz młodzież do udziału w konferencji „Obszary NATURA  2000 bogactwem regionu”, która odbędzie się w dniu  1 października 2009 r. (czwartek) w godz. 10.00-14.00 w auli Wyższej Szkoły Biznesu przy ulicy Myśliborskiej 30 w Gorzowie Wlkp. Konferencję adresujemy do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego. Naszym celem jest zaangażowanie młodych osób do dyskusji nad ochroną naturalnych zasobów naszego regionu.

Coroczne spotkania ekologiczne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród nauczycieli jak i uczniów. W 2005 roku na konferencję nadesłano ponad 90 prac młodzieży. Prace prezentowały wysoki poziom merytoryczny. Komisja Naukowa wielokrotnie zaskakiwana była pomysłowością młodych osób. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim nauczycielom, którzy od lat angażują młodzież do udziału w konferencjach ekologicznych WSB. Zależy nam na aktywnym udziale uczniów, bowiem to właśnie oni w przyszłości decydować będą o stanie naszej przyrody. Warto już teraz kształtować ich świadomość ekologiczną.

Na tegoroczną konferencję zostaną zaproszeni goście – naukowcy, przedstawiciele samorządów lokalnych, instytucji i organizacji dbających o przyrodę województwa lubuskiego, w tym Ligi Ochrony Przyrody. Zaprezentują swój punkt widzenia oraz podzielą się doświadczeniami z uczestnikami konferencji.

Jak co roku, dodatkowym atutem spotkania będzie publikacja książkowa z konferencji, którą uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatnie.

Rolą młodzieży – wzorem ubiegłych lat – jest współredagowanie konferencji poprzez nadsyłanie prac w ramach wybranego zadania (lub kilku zadań):

  • napisanie referatu na temat: „Obszary NATURA 2000 bogactwem regionu";
  • konkurs fotograficzny pt.:„Utrwal wyjątkowość miejsc”;
  • konkurs plastyczny pt.: „Cuda przyrody w moim regionie”;
  • film pt.: „Przyjaźni środowisku”.

Prace można nadsyłać do 15 września br. Spośród przysłanych referatów Rada Naukowa konferencji wybierze najciekawsze prace do referowania i publikacji. Najbardziej interesujące filmy zaprezentujemy  w trakcie spotkania. Konkurs fotograficzny i plastyczny zostanie zakończony wystawą, która zamknie konferencję.

Honorowy patronat nad konferencją objął Rektor Wyższej Szkoły Biznesu – dr Maria Wójtowicz.

Więcej informacji >> Konkurs ekologiczny 2009
 

Projekt współfinansowany ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki