Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

Młodzi dyskutowali o sobie samych

•    Co chcesz zrobić ze swoją młodością?
•    Wiesz jak rozwiązać swoje problemy?
•    Znasz prawdy i mity o uzależnieniach?
•    Wiesz jak silnie może wpłynąć na Ciebie otoczenie?
•    Wiesz jakie są uzależniania XXI wieku?            
•    Jesteś asertywny?

Na te i inne pytania poszukiwała odpowiedzi młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych 1 grudnia 2008 r. w Wyższej Szkole Biznesu podczas otwartej debaty młodych o sobie samych ph. „Współczesne uzależnienia. Od przyzwyczajenie do nałogu”.

             W debacie udział wzięło ponad 260 studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu.
Współorganizatorem przedsięwzięcia była Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wielkopolskim oraz socjolog młodzieży, Wojewódzki Ekspert ds. Narkotyków i Narkomanii dr hab. Jacek Kurzępa.
Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w trzech modułach dyskusyjnych dotyczących między innymi prawd i mitów o Marihuanie, oddziaływania grupy rówieśniczej, zakażeń HIV/AIDS jako konsekwencji ryzykownych zachowań seksualnych i uzależnień, jak również nowych uzależnień XXI wieku.
             Celem spotkania było uwrażliwienie młodych ludzi na ogromny problem jakim są współczesne uzależnienia. Organizatorzy mieli również na celu uświadomienie młodzieży jak niebezpieczne mogą być pochopne i nierozmyślne zachowania.
Podczas spotkania rozstrzygnięty został także konkurs organizowany przez Wojewódzką Stację Epidemiologiczną „Nie dajmy szansy AIDS”. Laureatami konkursu zostali uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie. Gratulujemy wygranej.

Galeria

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki