Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

Konkurs Lady D

Stowarzyszenie MANUFAKTURA we współpracy z Fundacją POZYTYWKA zaprasza do udziału w konkursie Lady D  im. Krystyny Bochenek.

Celem konkursu jest uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet, zamieszkałych na stałe na terenie województwa lubuskiego, wnoszących istotny wkład  w różne dziedziny życia społecznego oraz promowanie ich postaw.

Konkurs przeprowadzany jest w następujących kategoriach:
Dobry start
Kultura i sztuka
Sport
Życie społeczne
Życie zawodowe

Pani Rektor WSB otrzymała zaproszenie do udziału w obradach Kapituły konkursu.

Konkurs Lady D. im. Krystyny Bochenek został zainicjowany w roku 2002 w Katowicach. Polega on na przyznawaniu tytułu honorowego "Lady D." (od angielskiego: Lady Disabled, czyli Dama Niepełnosprawna) niepełnosprawnym kobietom, które są szczególnie aktywne w różnych dziedzinach życia. Z założenia konkurs oddaje ducha ratyfikowanej zarówno przez Polskę jak i przez Unię Europejską Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ, a zwłaszcza jej Artykułu 6, który mówi o konieczności szczególnego wspierania i promocji niepełnosprawnych kobiet.

Dotychczasowymi laureatkami Lady D. są m.in. piosenkarka Monika Kuszyńska, dziennikarka telewizyjna Paulina Malinowska-Kowalczyk oraz sportsmenki: Katarzyna Rogowiec i Katarzyna Piekart.

Zapraszamy do składania kandydatek do Konkursu na załaczonych formularzach do dnia 15 wrzesnia 2017r. na adres mailowy: stowarzyszeniemanufaktura@gmail.com. KOntakt: tel. 663-870-443.

Konkurs został objety honorowym patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego ELżbiety Polak.

Załączniki do artykułu:
Plakat
Regulamin i formularze

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki