Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

Gorzowski mistrz ortografii wybrany

Dania 10 października 2008r. w Wyższej Szkole Biznesu odbył się Ogólnopolski Turniej Ortograficzny pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.
Turniej był częścią ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod tytułem „Turniej Ortograficzny z Wyższą szkołą Humanistyczno – Ekonomiczną w Łodzi”.

Partnerem lokalnym przedsięwzięcia była Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp.
Turnieje rozgrywają się w jedenastu miastach na terenie całego kraju tj. Konin, Gorzów Wlkp., Gdańsk, Wodzisław Śląski, Warszawa, Lublin, Bytom, Stargard Szczeciński, Szczecin i Koszalin. W trakcie rozgrywek eliminacyjnych, trwających od października do listopada, zostaną wyłonione zwycięskie zespoły ze wszystkich miast, które spotykają się w wielkim finale w Łodzi 14 listopada 2008r. Uczestnicy rozgrywek mieli za zadanie poprawne napisanie dyktanda ortograficznego. Impreza miała charakter drużynowy. Wśród zaproszonych grup oprócz szkół znalazły się również zespoły ze Starostwa Powiatowego w Gorzowie Wielkopolskim, Urzędu Gminy Deszczno, Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. oraz Uniwersytetu III Wieku.  
Ideą przewodnią całej akcji jest promowanie kultury i poprawności języka polskiego oraz zadbanie o edukacyjny rozwój społeczeństwa. Nad przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwała, specjalnie do tego celu powołana, komisja polonistów i pedagogów.

Mistrzem Ortografii została drużyna z Liceum Ogólnokształcącego nr 2, tytuł wicemistrza zdobył Zespół Szkół Ekonomicznych, zaś trzecie miejsce zajęła grupa z Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą. Trzymamy kciuki za reprezentacje z Gorzowa podczas wielkiego finału w Łodzi.

Galeria

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki