Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

Debata młodych o sobie samych...

  • Co chcesz zrobić ze swoją młodością?
  • Wiesz jak rozwiązać swoje problemy?
  • Znasz prawdy i mity o uzależnieniach?
  • Wiesz jakie są uzależniania XXI wieku?
  • Jesteś asertywny?
Na te i inne pytania poszuka odpowiedzi młodzież szkół ponadgimnazjalnych z Gorzowa i okolic. Młodzież spotka się w Wyższej Szkole Biznesu na otwartej debacie młodych o sobie samych ph. „Współczesne uzależnienia. Od przyzwyczajenia do nałogu”, która odbędzie się 1 grudnia 2008r. (w godz. 10.00 – 13.00) w Wyższej Szkole Biznesu przy ulicy Myśliborskiej 30 w Gorzowie Wielkopolskim. Debata odbędzie się 1 grudnia w Światowy Dzień Walki z AIDS.

          Problem uzależnień, przede wszystkim od narkotyków, dotyczy województwa lubuskiego w najwyższym stopniu w skali kraju. W związku z powyższym Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim postanowiła zaprosić młodzież do debaty, podczas której poruszony zostanie temat przekraczania granicy między przyzwyczajeniem a nałogiem, oddziaływaniem grupy rówieśniczej na zachowanie młodych jednostek, zakażeniem wirusem HIV/AIDS jako konsekwencji ryzykownych zachowań seksualnych i uzależnień oraz nowych uzależnień XXI wieku. Młodzież zastanowi się również nad rozwiązaniem tych problemów oraz uzyska porady dotyczące tego jak być asertywnym, a tym samym odpornym na pokusy dzisiejszej rzeczywistości. Podczas debaty nastąpi także podsumowanie konkursu na spot telewizyjny „Nie dajmy szansy AIDS” organizowany przez Wojewódzką stacje Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej. W debacie wezmą udział przedstawiciele gorzowskich organizacji młodzieżowych tj. Związek Harcerstwa Polskiego, Wolontariat Studencki Fabryka Młodych, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Młodzieżowa Rada Miasta, a także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Gorzowa i okolic.
         W roli ekspertów, zaproszonych do wzięcia udziału w debacie, zasiądą przedstawiciele Wydziału Komendy Miejskiej Policji, Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie.

PROGRAM DEBATY

Galeria

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki