Wyższa Szkoła Biznesu Tu warto studiować

WSB News Aktualności WSB

Debata "Młodość bez papierosa"

13 czerwca w Wyższej Szkole Biznesu odbyła się debata pod hasłem „Młodość wolna od papierosa”. Debata była realizowana w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu kierowanej do młodzieży w wieku 16-19 lat. W województwie lubuskim kampania została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego, Wojewody Lubuskiego i Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Głównym celem kampanii jest edukacja młodzieży w zakresie zysków płynących z niepalenia oraz zagrożeń wynikających z czynnego i biernego palenia tytoniu.
W spotkaniu wzięła udział młodzież z pięciu gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych i pedagodzy szkolni (około 150 osób). Organizatorami spotkania byli Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp. oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp.
W trakcie debaty omówiono miedzy innymi aspekty zdrowotne palenia tytoniu, powody palenia papierosów przez młodzież, zyski płynące z niepalenia papierosów, najbardziej efektywne argumenty i działania, które mogą zmotywować młodzież do niepalenia lub rzucenia palenia.
Uczestnicy spotkania bardzo chętnie brali udział w dyskusji. Wśród głównych powodów sięgania po papierosa wymieniali głównie chęć zaimponowania rówieśnikom, ciekawość czy zdobycie akceptacji w towarzystwie.
Na pytanie – Co mogłoby zniechęcić ich do palenia? – odpowiadali, że szokujące zdjęcia, np. płuc wieloletnich palaczy, spotkania z osobami, które wyszły z nałogów oraz kampanie społeczne. Młodzież potwierdziła także słuszność organizowania tego rodzaju debat i dyskusji.

Galeria

SONDA

Od czego uzależniasz swój wybór studiów?

głosuj
wyniki